6.JPG

13. Ulusal Veteriner Hekimleri Mikrobiyoloji Kongresi

2. Uluslararası Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi (XIII. Ulusal Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi) 16-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Sherwood Breezes Resort Otel Lara/ Antalya’ da gerçekleştirilecektir.

 

Kongremiz bakteriyoloji, viroloji, epidemiyoloji, immünoloji, kanatlı hayvan, arı ve balık hastalıkları ve biyoteknoloji alanında uzman ulusal ve uluslararası bilim insanlarının katılımları ile yapılacaktır. Kongremize; akademisyenlerin, veteriner hekimlerin, TÜBİTAK, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı çalışanlarının ayrıca özel sektör temsilcilerinin katkı ve katılımlarını bekliyoruz. Kongremiz sahada ve araştırmalar esnasında karşılaşılan sorunların özgürce ifade edilebileceği ve bu sorunlara ait çözüm yollarının da özgürce tartışılabileceği bilimsel bir ortam sağlayacaktır.

 

Kongremizde, bu yıl ilk kez hakem kurulu tarafından seçilen en iyi poster ve sözlü sunumlara ödül verilecektir. Deniz kenarında, yeşil ve mavinin bir arada olduğu, ılıman iklime sahip ve Türkiye’nin en turistik şehirlerinden biri olan Antalya, kongrenin gerçekleşeceği şehir olarak seçildi. Antalya Lara bölgesinin güzel otellerinden biri olan Sherwood Breezes Resort Otel’de toplantılarımızın yanı sıra yapacağımız sosyal programlar ile hem bölgeyi daha iyi tanıyıp hem de birlikte güzel vakit geçireceğiz.

 

Daha önceki yıllarda ulusal (uluslararası katılımlı) kongreler ile ulaşılmış olan bilimsel düzeyin yükseltilebilmesi için değerli katkılarınızı bekliyoruz. Sizleri aramızda görmekten onur duyacağız.

 

Kongre ile ilgili detaylı bilgiye kongre internet sitesi www.vetmik2018.org adresinden erişebilirsiniz.