5.JPG

Genel Kurula Çağrı

Veteriner Hekimleri Mikrobiyoloji Derneği 2018 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı, 09.10.2018 Salı günü saat 15:30’da Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda yapılacaktır. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde 16.10.2018 Salı günü çoğunluk aranmaksızın Kongre oteli olan Sherwood Breezes Lara/ANTALYA adresinde saat 19.00’da yapılacaktır.

 

Önemle duyurulur.

 

Yönetim Kurulu adına

Prof. Dr. Murat YILDIRIM

Devamını oku...

13. Ulusal Veteriner Hekimleri Mikrobiyoloji Kongresi

2. Uluslararası Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi (XIII. Ulusal Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi) 16-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Sherwood Breezes Resort Otel Lara/ Antalya’ da gerçekleştirilecektir.

 

Kongremiz bakteriyoloji, viroloji, epidemiyoloji, immünoloji, kanatlı hayvan, arı ve balık hastalıkları ve biyoteknoloji alanında uzman ulusal ve uluslararası bilim insanlarının katılımları ile yapılacaktır. Kongremize; akademisyenlerin, veteriner hekimlerin, TÜBİTAK, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı çalışanlarının ayrıca özel sektör temsilcilerinin katkı ve katılımlarını bekliyoruz. Kongremiz sahada ve araştırmalar esnasında karşılaşılan sorunların özgürce ifade edilebileceği ve bu sorunlara ait çözüm yollarının da özgürce tartışılabileceği bilimsel bir ortam sağlayacaktır.

 

Kongremizde, bu yıl ilk kez hakem kurulu tarafından seçilen en iyi poster ve sözlü sunumlara ödül verilecektir. Deniz kenarında, yeşil ve mavinin bir arada olduğu, ılıman iklime sahip ve Türkiye’nin en turistik şehirlerinden biri olan Antalya, kongrenin gerçekleşeceği şehir olarak seçildi. Antalya Lara bölgesinin güzel otellerinden biri olan Sherwood Breezes Resort Otel’de toplantılarımızın yanı sıra yapacağımız sosyal programlar ile hem bölgeyi daha iyi tanıyıp hem de birlikte güzel vakit geçireceğiz.

 

Daha önceki yıllarda ulusal (uluslararası katılımlı) kongreler ile ulaşılmış olan bilimsel düzeyin yükseltilebilmesi için değerli katkılarınızı bekliyoruz. Sizleri aramızda görmekten onur duyacağız.

 

Kongre ile ilgili detaylı bilgiye kongre internet sitesi www.vetmik2018.org adresinden erişebilirsiniz.

Darbe Girişimi Hakkında

Son günlerde yaşanan ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan eylemler göstermiştir ki:Türkiye Cumhuriyeti Devleti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyoruz.

Veteriner Hekimleri Mikrobiyoloji Derneği

Genel Kurula Çağrı

Veteriner Hekimleri Mikrobiyoloji Derneği 2016 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı, 23.08.2016 Salı günü saat 15:30’da Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda yapılacaktır. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde 30.08.2016 Salı günü çoğunluk aranmaksızın Kongre oteli olan Kapadokya Lodge Hotel Ürgüp Uçhisar Yolu Kavşağı, Nevşehir adresinde saat 16.30’da yapılacaktır.

Önemle duyurulur.

 

Yönetim Kurulu.

Devamını oku...

Türk Mikrobiyoloji Cemiyetinden Kongre Daveti

Değerli Veteriner Hekim Dostlarımız,

XXXVII. Türk Mikrobiyoloji Kongresini 16-20 Kasım 2016’da Belek-Antalya’da düzenliyoruz. Kongre web sayfasına (www.tmc2016.org) toplantı detaylarını yavaş yavaş yüklemekteyiz. Bu yılki kongremizin bilimsel programında mikrobiyolojinin çeşitli alt alanlarına daha da çok vurgu yapmaya çalışıyoruz. Tıbbi/Klinik mikrobiyoloji alanının yanı sıra veteriner hekimlik kapsamında besin hijyeni ve mikrobiyolojisi,  çevre mikrobiyolojisi gibi alanlar da güncel başlıklar altında ve paneller, konferanslar yoluyla kongrede yer alacak. Kongrenin bir gün öncesinde (15 Kasım 2016) çeşitli kurslarımız olacak.

Devamını oku...